KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11796297
*
nr 1179 6297
Ulla Fries
(f. 1946), Sverige
Etsning, 1983,3/90, motivet: 12x11
Ulla Fries, svensk bildkonstnär född i Uppsala 1946.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2018
kl 18:13:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 19:49:18
1
Vinnande bud
22/4 21:07:01
2
500 kr
22/4 21:07:01
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulla fries
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:02
-
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:30
-
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:17
-
7327 Kopparstick
1700-tal, Raphael, skolan i Athen, 53x74 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:45
-
7083 Träsnitt
Annie Bergman (1889-1987), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:40
*
Ulla Fries
Ulla Fries, svensk bildkonstnär född i Uppsala 1946.
Läs om budbetjänten
nr 1179 6297
Ulla Fries
(f. 1946), Sverige
Etsning, 1983,3/90, motivet: 12x11
Ulla Fries, svensk bildkonstnär född i Uppsala 1946.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/4 19:49:18 | 1 | Vinnande bud |
22/4 21:07:01 | 2 | 500 kr |
22/4 21:07:01 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulla fries
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19 -
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:02 -
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:30
-
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:17 -
7327 Kopparstick
1700-tal, Raphael, skolan i Athen, 53x74 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:45 -
7083 Träsnitt
Annie Bergman (1889-1987), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:40